ePUB2 Głos Lema ePUB2

by Michał Cetnarowski

Dla pokoleń czytelników był Mistrzem, dla pokoleń autorów wzorem. Zmarły przed pięcioma laty pisarz i filozof, Stanisław Lem, w tym roku obchodziłby 90. rocznicę urodzin. Ten zbiór powstał po to, żeby go uhonorować.

Sztuczne inteligencje, wirtualne światy, androidy zastępujące człowieka. Fabuły, których areną jest cały Wszechświat. Obce planety, na których odkryto ślady życia. I kosmos, niezbadany i niebezpieczny, wciąż na wyciagnięcie ręki.

„Żadna dobra książka nie przejdzie nieukarana, a każdy gest artystyczny jest zarazem przedmiotem gry rynkowej. I jak w przypadku wielu podobnych przedsięwzięć, także inicjatorom antologii opowiadań inspirowanych twórczością Stanisława Lema łatwo przypisać niskie intencje: że oto wykorzystują znane nazwisko dla darmowej reklamy, by przebić się z tytułem marketingowo. W istocie zaś mamy tu do czynienia z próbą niemalże heroiczną. Bo, po pierwsze, czy „Głos Lema” rzeczywiście wykorzystuje znaną markę – czy też raczej stara się ją dopiero stworzyć, odtworzyć?”.
— Jacek Dukaj, ze Wstępu.

eBook tags: głos, lema, epub2, download, epub2, michał cetnarowski

Download Głos Lema (ePUB2)

ePUB2 Głos Lema
DownloadePUB2 (0.9Mb)

File info

ISBN
Book Title
Book Author
PublisherPowergraph
Release date 02.10.2011
Pages count552
eBook formatPaperback, (torrent)En
File size0.9 Mb
Book rating3.45 (20 votes)
 rate rate rate rate rate